Corn Song/kukuričná pieseň je o jednoduchej myšlienke, inšpirovanej tradíciou amerických pôvodných obyvateľov. V roku 2011 som navštívil farmy v regióne Corn Belt v USA (Illinois) a hral improvizovanú hudbu pre kukuričné polia. Farmári prijali tento nápad dobre- páčilo sa im, že niekto bude hrať pre ich kukuricu. Hoci táto, na rozdiel od pestovania amerických indiánov, rastie na nekonečných lánoch monokultúr, s použitím umelých hnojív, pesticídov a insekticídov. Na poliach tam nenájdeme roľníkov, ale predovšetkým monumentálne stroje. Pôvodní obyvatelia Ameriky verili, že kukurica bude rásť lepšie, ak jej budú spievať piesne priamo na poli. Kukurica, popri tom, že bola základom ich každodenného prežitia, mala aj spirituálny význam. Bola spojená so slnkom, s božstvami, vtedy, aj dnes predstavuje „zlato“ medzi potravinami.
V mestečku Oregon v štáte Illinois som hral pre geneticky modifikovanú kukuricu, určenú pre priemyselnú výrobu a pre hybridnú kukuricu pre potravinársky priemysel. Ale tým sa projekt neskončil, skôr začal. Zaujímalo ma, kde táto kukurica končí, aký vplyv má jej masové industriálne pestovanie na krajiny Latinskej Ameriky a jej pôvodných obyvateľov.

Výsledok môjho hľadanie je v dokumentárnom videu:
https://www.youtube.com/watch?v=UlP3qnKiAnA&t=329s

A záznam z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=-CLYfC_qMnw

Výstava La La Silo-krajina/ Zo Sýpky S Rozhľadom v F-centre v Bratislave v Devínskej Novej Vsi prebehla od 9.7.2O22 do 8.8.2023.